Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Wywiad z PZU dla FranczyzaEXPO
Wywiad z PZU dla FranczyzaEXPO

Jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce daje możliwość otwarcia własnego punktu na zasadach franczyzy. Uczy i otwiera możliwości na rynku ubezpieczeniowym.

Jak Państwo oceniacie rynek ubezpieczeń w Polsce?

Jako lider rynku, czujemy się odpowiedzialni, za wyznaczanie kierunku rozwoju branży i dbanie o najwyższe standardy jakości obsługi. Chcąc być jak najbliżej naszych klientów, inwestujemy w nowe technologie oraz rozszerzamy portfolio produktów Grupy PZU – dostępnych u naszych sprzedawców. Otworzyliśmy już 1500 biur agenta PZU. Staramy się być jeszcze bardziej dostępni dla naszych klientów, w małych i dużych miejscowościach, ale także w internecie. W PZU hasło „Klient w centrum uwagi” ma realne odzwierciedlenie w inicjatywach, które realizujemy na każdym szczeblu w naszej organizacji. Klienci są dla nas najważniejsi, dlatego wciąż pracujemy nad tym by spełniać ich oczekiwania. Dziś w tej trudnej sytuacji wymagania klientów są bardzo wysokie, a w dobie nowych mediów i smartfonów obsługa klienta musi być na najwyższym poziomie.

Franczyza PZU to dobry pomysł na biznes dla wszystkich?

Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich. Przy sprzedaży ubezpieczeń na pewno przydadzą się zacięcie biznesowe i umiejętności sprzedażowe. Jeśli jednak nasz potencjalny partner nie ma zbyt dużego doświadczenia, ale jest gotowy się uczyć i ambitnie podchodzi do rozpoczęcia swojego biznesu, nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ gwarantujemy cały wachlarz szkoleń.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby przyłączyć się do Państwa sieci?

Nie wymagamy wkładu finansowego. Każdy agent PZU ma możliwość otwarcia i prowadzenia własnego biura pod szyldem PZU. Wystarczy mieć własny lub wynajęty lokal. Kolejnym etapem jest przygotowanie tego miejsca zgodnie z naszymi standardami: białe ściany, podłoga w stonowanych kolorach – nawierzchnia w dobrym stanie, jasne oświetlenie. W sytuacji gdy lokal nie wymaga remontu, agent nie ponosi na starcie żadnych dodatkowych kosztów.

Czy wymagane jest posiadanie określonego doświadczenia lub szkoleń?

Kandydat na agenta ubezpieczeniowego powinien mieć wykształcenie przynajmniej średnie
i legitymować się zaświadczeniem o niekaralności. Są to wymogi ustawowe. Na naszej stronie internetowej agentpzu.pl krok po kroku wyjaśniamy, jak zostać agentem ubezpieczeniowym. Zapewniamy szkolenia i wsparcie Zespołu Sprzedaży oraz Biura Sprzedaży.

Na jakie wsparcie mogą liczyć Państwa najmłodsi franczyzobiorcy?

Dla biur w standardzie Agent 2.0 i Agent 3.0 zapewniamy bezpłatne umeblowanie, profesjonalną aranżację i wizualizację lokalu, oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne biura, by było dobrze widoczne z ulicy. Biura w najwyższym standardzie otrzymują od nas zestaw wypoczynkowy do poczekalni, specjalne elementy dekoracyjne czy ekspres do kawy. Wszystkim zapewniamy materiały marketingowe, szkolenia i wsparcie merytoryczne.

Naszą przewagą jest minimalna inwestycja i maksymalne wsparcie z naszej strony. Nasza oferta wyróżnia się na tle podobnych konceptów z branży finansowej brakiem opłat oraz zakresem wsparcia, jakie oferujemy. Mówimy tu o kompleksowym programie wdrożenia, szkoleniach, opiece kierowników sprzedaży i atrakcyjnym systemie wynagrodzenia.

Zobacz również
INTERNATIONAL CENTER OF EVENTS I PTAK WARSAW EXPO ŁĄCZĄ SIŁY
Jedną z najważniejszych zasad biznesu jest to, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. Właśnie dlatego z wielką radością…
Czytaj więcej>>
III edycja konkursu Franchising Awards!
Kolejna edycja targów FranczyzaExpo za nami. Już po raz 4. spotkaliśmy się na PGE Narodowym, aby ponownie wymienić doświadczenia dotyczące…
Czytaj więcej>>
INFORMACJE ORGANIZACYJNE- FranczyzaEXPO
5 marca ponownie spotkamy się na PGE Narodowym, aby porozmawiać o najlepszych franczyzach i poznać innowacyjne modele biznesowe. Poniżej komplet…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: