Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Własny biznes? Polacy wciąż chętni, by go założyć [RAPORT]
Własny biznes? Polacy wciąż chętni, by go założyć [RAPORT]

Pandemia wciąż wpływa na życie Polaków. Nie zmniejszyła ona jednak ich chęci na usamodzielnienie się. Własny biznes to kusząca możliwość dla prawie połowy ankietowanych.

Według raportu Amway Global Entrepreneurship aż 46 procent Polaków zgadza się z tym, że jednym z ich zawodowych celów jest założenie własnego biznesu – teraz lub w przyszłości. Nic w tym dziwnego. Własny biznes pozwala na profilowanie działalności, dopasowanie jej do indywidualnych celów i zainteresowań. W czasach pandemii Polacy zaczęli sobie również cenić niezależność. Wszystko przez to, że wiele zakładów pracy zredukowało etaty lub godziny.

Własny biznes w zasięgu Polaków

Własny biznes wymaga środków i umiejętności. 47 procent Polaków stwierdziło, że uważają, że posiadają wystarczające umiejętności, by go otworzyć. 26 procent wskazało natomiast, że ma wystarczające źródła do tego, by go założyć.

W badaniu zapytano także o motywację ankietowanych. 53 procent przepytanych mieszkających nad Odra i Wisłą zaznaczyło, że najbliżsi nie mają dostatecznego wpływu, by w jakikolwiek sposób zniechęcić do założenia własnego biznesu. Ponadto, 44 procent dodało, że wykorzystałoby własną sieć społecznościową (przyjaciele i rodzina) w przypadku zakładania firmy.

Własny biznes

Jeśli zakładać własny biznes, to jaki?

Analitycy spytali również Polaków o obszary zainteresowania związane z własnym biznesem. Zapytano o to, jaki rodzaj działalności interesuje ankietowanych. Na tle innych przepytanych nacji Polacy okazali się być tradycjonalistami.

50 procent z nich chce sprzedawać w stacjonarny, zamknięty i lokalowy sposób, 38 procent opowiada się za bezpośrednim wyjściem do klienta, a 54 procent uważa, że dobrym wyjściem jest też e-commerce. W czasach niestabilności rynkowej niektórzy badani wskazywali, że własna działalność może mieć charakter freelancingu. Za tym rozwiązaniem opowiedziało się 44 procent. Chcieliby świadczyć usługi bądź dystrybuować produkty wyłącznie na życzenie konkretnego klienta, a nie być zależnym od jednego podmiotu.

Ponadto, 48 procent zapytanych chce rozwijać biznes wyłącznie dzięki social mediom, obierając ten sposób jako najlepszy do sprzedaży. Niecała 1/3 respondentów (29 procent) wskazała, że skłania się ku franczyzie. 39 procent wolałoby pójść w social influencing.

Pełny raport można pobrać na stronie:
Amwayglobal.com

Droga do sukcesu nigdy nie była krótsza! Już dziś dołącz do Franczyza EXPO!

Zarejestruj się już dziś i znajdź biznes szyty na miarę!

Sprawdź nas także na Facebooku:

Facebook Franczyza EXPO

Złotym sponsorem eventu jest Xtreme Fitness Gyms. Srebrnymi Carrefour Express oraz Zdrowa Krowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Franczyza dla studentów

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

Własny biznes
Zobacz również
Bezpieczna franczyza
Bezpieczna franczyza to pewne zarobki. Mamy ją dla ciebie
Bezpieczna franczyza to najlepsze możliwe rozwiązanie biznesowe. Plan działania jest znany, a zyski pewne. Takie rozwiązania można znaleźć podczas Franczyza…
Czytaj więcej>>
Franczyza do 5 tysięcy złotych
Franczyza do 5 tysięcy złotych. Biznes, na który stać każdego
Rynek franczyz się rozwija. To, co jeszcze nie tak dawno wydawało się rozwiązaniem dla osób dysponujących dużym wkładem własnym, dziś…
Czytaj więcej>>
zalety franczyzy
Największe zalety franczyzy dla każdego franczyzobiorcy
Otwarcie własnego biznesu bywa dla młodego przedsiębiorcy stresujące. W tej sytuacji łatwiej jest wybrać franczyzę, która jest sprawdzonym modelem inwestycyjnym.…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: