Franczyza Expo bezpiecznym wydarzeniem. Czytaj więcej
Aktualności » 26 lat po emisji pierwszego odcinka „Przyjaciele” nadal inspirują. Kawiarnie w stylu serialu
26 lat po emisji pierwszego odcinka „Przyjaciele” nadal inspirują. Kawiarnie w stylu serialu

Ross, Rachel, Monica, Chandler, Phoebe i Joey to najpopularniejsi „Przyjaciele” ostatnich trzech dekad. Fenomen serialu jest tak duży, że nadal inspiruje fanów do otwierania kawiarni w stylu „Central Perk”. W Polsce jest ich kilka!

Na kawiarnie w stylu serialowego „Central Perk” z „Przyjaciół” mimo upływu lat stawia się nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Sztandarowym przykładem jest brytyjska marka modowa Primark, która z biegiem lat rozszerzała ofertę. Przy Market Street w Manchesterze zaaranżowała nawet kawiarnię!

Central Coffee Perks w Toruniu

Nie można zacząć od innego miejsca! To właśnie Central Coffee Perks w Toruniu była pierwszą kawiarnią w Polsce (otwarta w kwietniu 2012 roku), która zainspirowała się wystrojem z serialu „Przyjaciele”. Duża, żółta kanapa, plakaty z serialu, olbrzymie serialowe kubki, a nawet Przytulanek - to wszystko można znaleźć w mieście Mikołaja Kopernika.

Kawiarnia umieszczona jest w centrum, ale w bocznej alejce, przez co nie tak łatwo do niej trafić. Co znajduje się w menu? Między innymi amerykański cheesecake z malinami, wegańskie ciasta marchewkowe, a także kanapki, którym nie oparłby się sam Joey!

Profil Facebook Central Coffee Perks Toruń

 

Coffee Perk Gdańsk Oliwa

Bezpośrednie sąsiedztwo Parku Oliwskiego, zaciszna alejka wśród drzew i wyjątkowa kawa. To wszystko można znaleźć w Coffee Perk Gdańsk Oliwa! Przybyli mogą uraczyć się różnymi smakołykami – między innymi sernikiem z karmelizowaną gruszką, wegańskim Kinder Country, brownie migdałowym z malinami i szarlotką brzoskwiniową z lodami. W kawiarni nie mogło zabraknąć charakterystycznej żółtej kanapy, latarni, fioletowych drzwi, małych stoliczków z dwoma krzesłami przy oknie i oczywiście telewizorów non-stop emitujących kolejne odcinki „Przyjaciół”!

Lokal jest mniejszy niż toruński, ale z pewnością pozostawia po sobie miłe wspomnienia i nutkę nostalgii za latami 90.

How you Doin’? w Warszawie

Od sztandarowego hasła Joey’a nazwano kawiarnię „How you doin’?” w Warszawie. W porównaniu do dwóch poprzednich lokali, ten jest bardzo przestronny. W okresie letnim oferuje też lody naturalnej własnej produkcji. Jego ściany przyozdobione są cytatami z serialu. W ofercie oprócz ciast znajdują się również naleśniki, kanapki i sałatki. Lokal oferuje również dania wegetariańskie i szeroką gamę napojów. To miejsce nie tylko do popołudniowej kawy, ale także zabawy ze znajomymi przy serialowych grach planszowych.

przyjaciele

Ponadto, kawiarnie kojarzone z serialem „Przyjaciele” mieszczą się również w Kaliszu oraz w Warszawie (Warsaw Perk). Ta druga jest jednak dość swobodnie związana z tematyką serialu.

Same sprawdzone franczyzy, które mądrze poprowadzą i gwarantują sukces w branży znaleźć będzie można podczas targów Franczyza EXPO. Obędą się już 6 marca 2021 w prestiżowej lokalizacji – na PGE Narodowym w Warszawie. Zapewniamy - tam nie będzie ludzi z przypadku. Zarejestruj się już dziś i znajdź biznes szyty na miarę!

Sprawdź nas także na Facebooku:

Facebook Franczyza EXPO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Franczyza dla studentów

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

przyjaciele toruń
Zobacz również
Niewypłacalność
Niepewna przyszłość biznesu. Niewypłacalność - dlatego warto wybierać sprawdzone rozwiązania
Według raportu Euler Hermes w ciągu ośmiu miesięcy tego roku w Polsce upadły 722 firmy, co oznacza wzrost o 10…
Czytaj więcej>>
Największe franczyzy na świecie
Największe franczyzy na świecie
Franczyza kojarzy się z bezpiecznym sposobem na otwarcie własnego biznesu. Jeśli franczyzodawca długo utrzymuje się na rynku, gwarantuje to jakość…
Czytaj więcej>>
naturalna medycyna
Przepis na udaną franczyzę - Naturalna Medycyna
Naturalna Medycyna stawia na produkty zgodne z naturą. Sięga po najlepsze składniki, które zapewniają zdrowie i polepszają samopoczucie. Połącz pasję…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: