Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Niepewna przyszłość biznesu. Niewypłacalność - dlatego warto wybierać sprawdzone rozwiązania
Niepewna przyszłość biznesu. Niewypłacalność - dlatego warto wybierać sprawdzone rozwiązania

Według raportu Euler Hermes w ciągu ośmiu miesięcy tego roku w Polsce upadły 722 firmy, co oznacza wzrost o 10 procent w ujęciu rok do roku. Jak pokazują więc analizy, właśnie teraz warto stawiać na sprawdzony biznes.

Badacze wskazali, że nie ma zależności na linii branża-niewypłacalność. Bezpieczne branże to mit. Wzrost liczby niewypłacalności występuje wprawdzie na różnych etapach, ale we wszystkich sektorach. Lipiec i sierpień to czas odłożonych w czasie orzeczeń i publikacji niewypłacalności, ale także niestety początek trendu stałego wzrostu ich liczby.

Rekordowa w ostatnim dziesięcioleciu (a i od początku millenium) jest także liczba niewypłacalności w przemyśle (196 firm w ciągu pierwszych 8 miesięcy) i w usługach (analogicznie 238 firm). Jeśli chodzi o ryzyko w podziale na województwa, nie ma większych zaskoczeń. Najwyższe wzrosty następują w regionach o największej ponadregionalnej, także eksportowej aktywności – m.in. na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Śląsku ale też na Warmii i Mazurach czy na Pomorzu Zachodnim.

Co ciekawe, niewypłacalności dotykają również budownictwo i handlu. Stopniowe zwiększanie się liczby niewypłacalności potwierdza negatywne czynniki koniunktury. Należą do nich między innymi duży obrót handlu, ale przy jednocześnie spadku jego rentowności o połowę.

Tarcza zadziałała, ale problemy nie zniknęły

Wprowadzona przez polski rząd tarcza antykryzysowa miała pomóc przetrwać polskiej gospodarce. Liczne ulgi i dofinansowania pomogły wytrzymać pierwszą falę kryzysu, ale nie uchroniły przed długofalowymi skutkami przestoju. Eksperci wskazują, że etap dynamicznego odbicia jest już za nami. Teraz kolejne będą dużo wolniejsze, a być może polskiej gospodarce grozi wpadnięcie w drugi, nieco płytszy dołek.

Warto wybierać sprawdzone rozwiązania

W tak niepewnych czasach tym bardziej warto stawiać więc na sprawdzone pomysły. Duże szanse na sukces mają te, które od lat cieszą się dobrą renomą i mimo kryzysów utrzymują się na rynku.

Należą do nich sprawdzone modele franczyzowe, pozwalające na zbudowanie własnego biznesu z pomocą doświadczonych brandów. Same sprawdzone franczyzy, które mądrze poprowadzą i gwarantują sukces w branży znaleźć będzie można podczas targów Franczyza EXPO. Obędą się już 8 maja 2021 w prestiżowej lokalizacji – na PGE Narodowym w Warszawie. Zapewniamy - tam nie będzie ludzi z przypadku. Zarejestruj się już dziś i znajdź biznes szyty na miarę!

Sprawdź nas także na Facebooku:

Facebook Franczyza EXPO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Franczyza dla studentów

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

Niewypłacalność
Zobacz również
Bezpieczna franczyza
Bezpieczna franczyza to pewne zarobki. Mamy ją dla ciebie
Bezpieczna franczyza to najlepsze możliwe rozwiązanie biznesowe. Plan działania jest znany, a zyski pewne. Takie rozwiązania można znaleźć podczas Franczyza…
Czytaj więcej>>
Franczyza do 5 tysięcy złotych
Franczyza do 5 tysięcy złotych. Biznes, na który stać każdego
Rynek franczyz się rozwija. To, co jeszcze nie tak dawno wydawało się rozwiązaniem dla osób dysponujących dużym wkładem własnym, dziś…
Czytaj więcej>>
zalety franczyzy
Największe zalety franczyzy dla każdego franczyzobiorcy
Otwarcie własnego biznesu bywa dla młodego przedsiębiorcy stresujące. W tej sytuacji łatwiej jest wybrać franczyzę, która jest sprawdzonym modelem inwestycyjnym.…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: