Franczyza Expo bezpiecznym wydarzeniem. Czytaj więcej
Aktualności » Niepewna przyszłość biznesu. Niewypłacalność - dlatego warto wybierać sprawdzone rozwiązania
Niepewna przyszłość biznesu. Niewypłacalność - dlatego warto wybierać sprawdzone rozwiązania

Według raportu Euler Hermes w ciągu ośmiu miesięcy tego roku w Polsce upadły 722 firmy, co oznacza wzrost o 10 procent w ujęciu rok do roku. Jak pokazują więc analizy, właśnie teraz warto stawiać na sprawdzony biznes.

Badacze wskazali, że nie ma zależności na linii branża-niewypłacalność. Bezpieczne branże to mit. Wzrost liczby niewypłacalności występuje wprawdzie na różnych etapach, ale we wszystkich sektorach. Lipiec i sierpień to czas odłożonych w czasie orzeczeń i publikacji niewypłacalności, ale także niestety początek trendu stałego wzrostu ich liczby.

Rekordowa w ostatnim dziesięcioleciu (a i od początku millenium) jest także liczba niewypłacalności w przemyśle (196 firm w ciągu pierwszych 8 miesięcy) i w usługach (analogicznie 238 firm). Jeśli chodzi o ryzyko w podziale na województwa, nie ma większych zaskoczeń. Najwyższe wzrosty następują w regionach o największej ponadregionalnej, także eksportowej aktywności – m.in. na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Śląsku ale też na Warmii i Mazurach czy na Pomorzu Zachodnim.

Co ciekawe, niewypłacalności dotykają również budownictwo i handlu. Stopniowe zwiększanie się liczby niewypłacalności potwierdza negatywne czynniki koniunktury. Należą do nich między innymi duży obrót handlu, ale przy jednocześnie spadku jego rentowności o połowę.

Tarcza zadziałała, ale problemy nie zniknęły

Wprowadzona przez polski rząd tarcza antykryzysowa miała pomóc przetrwać polskiej gospodarce. Liczne ulgi i dofinansowania pomogły wytrzymać pierwszą falę kryzysu, ale nie uchroniły przed długofalowymi skutkami przestoju. Eksperci wskazują, że etap dynamicznego odbicia jest już za nami. Teraz kolejne będą dużo wolniejsze, a być może polskiej gospodarce grozi wpadnięcie w drugi, nieco płytszy dołek.

Warto wybierać sprawdzone rozwiązania

W tak niepewnych czasach tym bardziej warto stawiać więc na sprawdzone pomysły. Duże szanse na sukces mają te, które od lat cieszą się dobrą renomą i mimo kryzysów utrzymują się na rynku.

Należą do nich sprawdzone modele franczyzowe, pozwalające na zbudowanie własnego biznesu z pomocą doświadczonych brandów. Same sprawdzone franczyzy, które mądrze poprowadzą i gwarantują sukces w branży znaleźć będzie można podczas targów Franczyza EXPO. Obędą się już 8 maja 2021 w prestiżowej lokalizacji – na PGE Narodowym w Warszawie. Zapewniamy - tam nie będzie ludzi z przypadku. Zarejestruj się już dziś i znajdź biznes szyty na miarę!

Sprawdź nas także na Facebooku:

Facebook Franczyza EXPO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Franczyza dla studentów

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

Niewypłacalność
Zobacz również
„Pierwszy biznes – wsparcie na starcie”
„Pierwszy biznes – wsparcie na starcie” pomocą dla myślących o własnym biznesie
Własny biznes to marzenie wielu. Największą przeszkodą zazwyczaj nie jest brak odwagi, a brak środków finansowych. Programów wsparcia jest kilka.…
Czytaj więcej>>
Własny biznes
Własny biznes? Polacy wciąż chętni, by go założyć [RAPORT]
Pandemia wciąż wpływa na życie Polaków. Nie zmniejszyła ona jednak ich chęci na usamodzielnienie się. Własny biznes to kusząca możliwość…
Czytaj więcej>>
Liquider Poland
Franczyza Liquider Poland wystawcą Franczyza EXPO
Odkrywamy karty na Franczyzę EXPO 2021! Jednym z wystawców, którego będzie można spotkać podczas najważniejszego biznesowego wydarzenia poświęconego franczyzie, jest…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: