Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Największe franczyzy na świecie
Największe franczyzy na świecie

Franczyza kojarzy się z bezpiecznym sposobem na otwarcie własnego biznesu. Jeśli franczyzodawca długo utrzymuje się na rynku, gwarantuje to jakość marki. Największe franczyzy na świecie – który model sprawdza się najbardziej?

Co roku portal Franchise Times TOP200+ przygotowuje zestawienia topowych sieci franczyzowych na świecie. Podstawą rankingu jest liczba lokalizacji w ujęciu światowym, choć wyszczególnia się również rynek amerykański.

McDonald’s – numer 1

Lider zestawienia. Na całym świecie ma już ponad 37 000 restauracji. Te każdego dnia obsługują 70 000 000 gości. W samej Polsce obiekty goszczą codziennie 800 000 klientów. Jak działa franczyza? Pozyskuje nieruchomość, przygotowuje i realizuje inwestycję. Franczyzodawca zobowiązuje się do pomocy w formie marketingowej i szkoleń. Ma sprawdzoną sieć dostawców i współdziała przy zakupie usług do restauracji. Przychody franczyzy to prawie 100 miliardów dolarów rocznie.

7-eleven – numer 2

7-eleven to franczyzowa sieć handlowa, która pochodzi z Ameryki. Sklepy mają swoje siedziby również w innych krajach – między innymi w Japonii. Obecnie już 56 procent franczyzobiorców ma pod swoją opieką więcej niż jeden sklep. Sieć może się pochwalić ponad 67 000 placówek i przychodem rocznym rzędu prawie 90 miliardów dolarów.

Największe franczyzy na świecie

KFC – numer 3

Podium zamyka doskonale znany w Polsce brand restauracyjny serwujący fast food, czyli KFC. W naszym kraju firma ta nie działa jednak na zasadach franczyzy. Żeby rozpocząć działalność pod marką, należy zainwestować 45 tysięcy dolarów. W samym USA KFC może się pochwalić ponad 4 tysiącami placówek. Przychody ogólnoświatowe to 26 miliardów dolarów.

Burger King – numer 4

Tuż poza podium znalazła się kolejna restauracja typu fast food, czyli Burger King. Założony w 1956 roku brand może pochwalić się prawie 19 tysiącami placówek na całym świecie. Wkład za samą licencję w zależności od wielkości obiektu waha się od 15 do 59 tysięcy dolarów. Dodatkowe koszta utrzymania mogą jednak sięgać nawet kilku milionów – w zależności od dodatkowego wyposażenia. Przychód burger King szacuje się na nieco ponad 20 miliardów dolarów rocznie.

Ace hardware – numer 5

Ace Hardware Corporation to amerykańska spółdzielnia sprzedawców sprzętu z siedzibą w Oak Brook, Illinois w Stanach Zjednoczonych. Jest to największa na świecie spółdzielnia handlu detalicznego sprzętem i największa amerykańska spółdzielnia handlu detalicznego, która nie prowadzi działalności handlowej. Liczba placówek to 5200, a przychód powyżej 16 miliardów dolarów.

Kolejne miejsca zajęły Subway, Domino’s, Piza Hut, Marriot Hotels&Resort i Taco Bell.

Same sprawdzone franczyzy, które mądrze poprowadzą i gwarantują sukces w branży znaleźć będzie można podczas targów Franczyza EXPO. Obędą się już 8 maja 2021 w prestiżowej lokalizacji – na PGE Narodowym w Warszawie. Zapewniamy - tam nie będzie ludzi z przypadku. Zarejestruj się już dziś i znajdź biznes szyty na miarę!

Sprawdź nas także na Facebooku:

Facebook Franczyza EXPO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Franczyza dla studentów

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

Największe franczyzy na świecie
Zobacz również
Bezpieczna franczyza
Bezpieczna franczyza to pewne zarobki. Mamy ją dla ciebie
Bezpieczna franczyza to najlepsze możliwe rozwiązanie biznesowe. Plan działania jest znany, a zyski pewne. Takie rozwiązania można znaleźć podczas Franczyza…
Czytaj więcej>>
Franczyza do 5 tysięcy złotych
Franczyza do 5 tysięcy złotych. Biznes, na który stać każdego
Rynek franczyz się rozwija. To, co jeszcze nie tak dawno wydawało się rozwiązaniem dla osób dysponujących dużym wkładem własnym, dziś…
Czytaj więcej>>
zalety franczyzy
Największe zalety franczyzy dla każdego franczyzobiorcy
Otwarcie własnego biznesu bywa dla młodego przedsiębiorcy stresujące. W tej sytuacji łatwiej jest wybrać franczyzę, która jest sprawdzonym modelem inwestycyjnym.…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: