Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Koronawirus a biznes. Największe wyzwania w dobie covid-19
Koronawirus a biznes. Największe wyzwania w dobie covid-19

Mimo że pandemia towarzyszy nam już rok, nadal nie wszystkie przedsiębiorstwa zdołały się do niej zaadaptować. Czynników na nie oddziałujących jest wiele. Koronawirus a biznes. Jakie wyzwania dla właścicieli są największymi?

 

Konieczność adaptacji do cyfrowej sprzedaży

Duże firmy mają budżet, aby szybko dokonać tej zmiany, niezależnie od tego, czy oznacza to tworzenie nowych funkcji produktu, oferowanie bardziej elastycznych opcji płatności, czy też zapewnienie produktywności zespołu podczas pracy w domu. Relacja koronawirus a biznes oddziałuje na mniejsze w tym przypadku zazwyczaj negatywnie. Nie mogą zrobić tego równie szybko, a koszta zmiany w czasie ograniczenia możliwości zarobku są wyzwaniem.

MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA A COVID-19 [RAPORT]

Brak spotkań face to face

Osobiste spotkania były doskonałym źródłem pozyskiwania klientów. Dzięki nim łatwiej było zbudować relację. Ponadto, całkowita „śmierć” wydarzeń networkingowych, które są kołem ratunkowym dla właścicieli małych firm, również mocno oddziałała na rynek. Eventy były kluczem do rozszerzenia zasięgu marek.

Planowanie jest utrudnione

Przy obecnej dynamice zmian ze strony rządu, trudno stworzyć jakikolwiek plan na kolejne miesiące. Prawie niemożliwe jest także zaplanowanie działań marketingowych, oszacowanie potrzeb kadrowych lub po prostu ustalenie, czego potrzebują klienci.

koronawirus a biznes

Praca zdalna, praca inna

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym stała się trudna. Przed pandemią można było zostawić wszystkie problemy związane z pracą w biurze. Teraz, gdy w dużej mierze pracuje się w domu, życie prywatne z zawodowym przenika się. W rezultacie łatwo się wypalić, robiąc wszystko w tym samym czasie.

PEWNY BIZNES W NIEPEWNYCH CZASACH. FRANCZYZA EXPO

Brak kreatywności

Wyzwaniem jest utrzymanie wysokiego poziomu kreatywności w wirtualnym środowisku pracy. W przeszłości wiele najlepszych pomysłów pochodziło ze spotkań grupowych, na których wszyscy dzielili się przemyśleniami. Odtworzenie tego w środowisku online jest znacznie trudniejsze. Nie czuje się tej samej energii podczas rozmowy internetowej, jak podczas osobistego spotkania.

Problemy w produkcji

Różne przepisy rządowe zależne od lokalizacji wpływają na możliwości zatrudnienia i czas realizacji produktów. To doprowadza do pojawienia się znacznych niedoborów zapasów. Z powodu opóźnień i przerw w normalnym łańcuchu dostaw doświadcza się dłuższych czasów realizacji od niektórych dostawców. Pandemiczne awarie sprawiły, że ​​utrzymanie wysokiego standardu działania przedsiębiorstwa jest coraz trudniejsze.

Niepewność obostrzeń

Relacja koronawirus a biznes to przede wszystkim obostrzenia. Brak konkretnego planu rządu i decydowanie o zamknięciu kolejnych branż z tygodnia na tydzień sprowokowały falę bankructw i znacząco utrudniły osiąganie rentowności.

Droga do sukcesu nigdy nie była krótsza! Już dziś dołącz do Franczyza EXPO!

Zarejestruj się już dziś i znajdź biznes szyty na miarę!

Sprawdź nas także na Facebooku:

Facebook Franczyza EXPO

Złotym sponsorem eventu jest Xtreme Fitness Gyms. Srebrnymi Carrefour Express oraz Zdrowa Krowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Franczyza dla studentów

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

Koronawirus a biznes
Zobacz również
biznes
Znajdź idealny biznes dla siebie! Franczyza EXPO już 4 września
Już w tę sobotę, 4 września od 10:00 do 17:00. Jeden dzień, by zmienić przyszłość biznesu. Franczyza EXPO to najważniejszy…
Czytaj więcej>>
Małe i średnie przedsiębiorstwa
Małe i średnie przedsiębiorstwa a covid-19 [RAPORT]
Badanie „COVID-19 Business Pulse Survey – Polska” zrealizowane przez Bank Światowy i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pokazało, jak małe i…
Czytaj więcej>>
„Pierwszy biznes – wsparcie na starcie”
„Pierwszy biznes – wsparcie na starcie” pomocą dla myślących o własnym biznesie
Własny biznes to marzenie wielu. Największą przeszkodą zazwyczaj nie jest brak odwagi, a brak środków finansowych. Programów wsparcia jest kilka.…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: