Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Jak znaleźć dobrego pracownika?
Jak znaleźć dobrego pracownika?

Rynek pracownika – to hasło niezmiennie przewija się od kilku lat na polskim rynku. Przedsiębiorcy, bez względu na wielkość biznesu, branżę czy lokalizację narzekają na brak odpowiedniej kadry, rosnące oczekiwania kandydatów, wreszcie na ilość działań, które muszą wykonać, aby w końcu pozyskać odpowiedniego pracownika.  

Bez względu na to, czy jesteś rekruterem w wew. dziale HR, czy przedstawicielem agencji realizującej Outsourcing procesów rekrutacyjnych, czy też przedsiębiorcą prowadzącym kilkuosobową działalność gospodarczą,  nieustannie zadajesz sobie pytanie “jak znaleźć dobrego pracownika? 

Wspierając na co dzień kilkuset Pracodawców w rekrutacji, obserwujemy kilka głównych wyzwań, które dotyczą niemal każdego, kto chce zrekrutować pracownika. 
Oto one: 
  • Brak aplikacji — po kilku tygodniach po publikacji ogłoszeń, w puli kandydatów nadal pustki. 
  • Słaba jakość działań rekrutacyjnych – nadal ponad 60% kandydatów negatywnie ocenia doświadczenia związane z udziałem w rekrutacjach. 
  • Żmudne publikowanie ofert pracy – kiedy zabieramy się do rekrutacji czeka nas dobre kilkadziesiąt minut spędzone na publikacji naszej oferty na portale ogłoszeniowe 
  • Przetwarzanie cv – po wejściu w życie przepisów RODO, podmioty przetwarzające dane kandydatów mają sporo do zrobienia. 

 

Co zatem zrobić, aby docierać do szerszego grona kandydatów, rekrutować efektywnie i szybko, dbając przy tym o zgodność z RODO i swój - profesjonalny wizerunek jako pracodawcy? 

O tym już 24 września na Outsourcing Expo opowie Alina MichałekExpert HR w HRlink. 

Od ponad 13 lat jestem związana z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi. Specjalizuję się w obszarze rekrutacji. Prowadzę szkolenia z zakresu projektowania procesów rekrutacji w firmach, candidate experience, marketingu rekrutacyjnego. Cyklicznie organizuję wydarzenie branżowe Antykonferencję Praktyków HR. W HRlink zarządzam projektami rekrutacyjnymi, wdrażam narzędzia HR’owe w organizacji oraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem z naszymi klientami. 

 

Kup bilet na Outsourcing Expo i dowiedz się jak skutecznie pozyskiwać pracowników.

Zobacz również
Franczyza bez wkładu własnego
Franczyza bez wkładu własnego – czy to możliwe?
Okazuje się, że tak. Można bowiem skorzystać z opcji franczyzy, w której koszt opłaty licencyjnej wynosi - 0 zł lub…symboliczną…
Czytaj więcej>>
franczyzobiorca
O co franczyzobiorca powinien zapytać franczyzodawcę ?
Poniższy artykuł na ma celu podpowiedzieć przyszłemu franczyzobiorcy, o co może zapytać franczyzodawcę podczas osobistego spotkania, na przykład na Targach…
Czytaj więcej>>
treści wideo
Dlaczego treści wideo są niezbędne Twojej firmie?
Krótko o tym, dlaczego treści wideo są niezbędne Twojej firmie.   Ciężko nie zgodzić się z tym, że w otaczającym…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: