Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Gigantyczna ekspansja Gigantów
Gigantyczna ekspansja Gigantów

Najpierw połączyła ich przyjaźń, a potem pasja do programowania. Swoją wiedzą postanowili dzielić się z dziećmi i młodzieżą, zakładając szkołę Giganci Programowania. Wkrótce podbili rynek edukacyjny w Polsce, a swoją działalność rozszerzyli na Hiszpanię, Chorwację, Słowację, Bośnię i Hercegowinę, Meksyk oraz Chile, promując tę samą markę pod nazwą Coding Giants.

Jak twierdzą założyciele firmy - Radosław Kulesza, Piotr Pełka, Sebastian Lange i Dawid Leśniakiewicz - to dopiero początek prawdziwej ekspansji. W ciągu zaledwie 6 lat Gigantom Programowania udało się przeszkolić ponad 100 tysięcy osób w wieku od 7 do 19 lat i założyć ponad 120 placówek własnych i franczyzowych w Polsce i za granicą.

Popularność nauki programowania stale rośnie

Według raportu “Wpływ pandemii na prywatne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży” opracowanym przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW RESEARCH na zlecenie Gigantów Programowania, popularność dodatkowych zajęć z programowania stale rośnie.

Aż 95% rodziców twierdzi, że zajęcia pozalekcyjne pełnią kluczową rolę w edukacji dzieci. Co ciekawe, ten trend nie został wystopowany nawet w czasie pandemii. Według raportu, na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych zajęć, niezmiennie królują zajęcia językowe. Nieco dalej znalazły się lekcje sportowe oraz muzyczne, a tuż za nimi uplasowały się zajęcia z programowania, które - jak pokazują statystyki - stają się coraz częstszą inwestycją w zawodową przyszłość dziecka.

Nawet pandemia i gwałtowna zmiana nauczania z modelu stacjonarnego na model online, nie wpłynęła negatywnie na popularność zajęć z programowania. Przejście na naukę zdalną pozwoliło za to dotrzeć do większej liczby zainteresowanych osób, co przełożyło się na zadowolenie rodziców oraz uczniów. Świadczy o tym fakt, że aż 60% respondentów spośród wszystkich zajęć online prowadzonych w trakcie pandemii, oceniło najwyżej właśnie zajęcia z programowania. Całość przełożyła się na świetne wyniki finansowe firmy.

Warto dodać, że blisko 50% badanych, wśród których zajęcia z programowania nie są dostępne stacjonarnie zadeklarowało, że chętnie wzięliby udział w zajęciach, gdyby placówka była położona niedaleko miejsca ich zamieszkania. Wskazuje to na ogromny potencjał rozszerzania oferty na obszary, gdzie takie zajęcia nie są aktualnie dostępne.

Na taką działalność postawili założyciele szkoły Giganci Programowania, którzy od 6 lat wciąż rozbudowują firmę o kolejne placówki własne i franczyzowe.

Rozwój sieci franczyzowej Gigantów Programowania

Początkowo oferowane zajęcia były prowadzone w kilku lokalizacjach własnych, a już po drugim roku istnienia firmy, jedną z metod skalowania biznesu stała się oferta franczyzowa. Przez 6 lat firma rozszerzyła swój potencjał o prawie 70 placówek własnych w miastach liczących od 150 tys. mieszkańców oraz ponad 50 placówek franczyzowych w mniejszych miejscowościach.

W międzyczasie Giganci Programowania pod nazwą Coding Giants rozpoczęli międzynarodową ekspansję w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Bośni i Hercegowinie, Meksyku oraz Chile. Istnieje spora szansa, że marka wkrótce trafi na rynek w Singapurze, a także w Słowenii - na zasadzie udzielenia Master Franczyzy. Kolejnymi kierunkami będą: Włochy, Francja, Niemcy, Belgia i Holandia.

Obecnie Giganci Programowania są najszybciej rozwijającą się szkołą programowania w Polsce realizującą program według blisko 300 scenariuszy w ramach ponad 30 dostępnych kursów. Z jej usług korzystać można zarówno stacjonarnie, jak i online, dzięki czemu firma bez finansowych problemów mogła przetrwać najgorszy czas pandemii, nieustannie rozwijając ofertę i otwierając dodatkowe stacjonarne punkty.

- Rozwój firmy poprzez wejścia na kolejne rynki jest realizacją zarówno naszych początkowych marzeń o firmie, jak i później skonkretyzowanego planu działania. Nigdy nie myśleliśmy o sobie jako o lokalnym punkcie edukacyjnym lub małej sieci kilku szkół. Naszą ambicją jest działać na jeszcze większą skalę, która pozwoli nam w ciągu kilku najbliższych lat stać się największą na świecie firmą kształcącą dzieci i młodzież w zakresie programowania – mówi Dawid Leśniakiewicz, współzałożyciel Gigantów Programowania.

Jak dołączyć do sieci franczyzowej?

Franczyzobiorcy dołączający do Gigantów Programowania na początku działalności muszą liczyć się z inwestycją własną w wysokości od około 25 do 30 tys. PLN. Kwota ta uzależniona jest od wielkości miasta, w którym ma powstać placówka, a także od nakładów na cele marketingowe. Niezbędne jest także posiadanie lokalu w atrakcyjnej lokalizacji.

Do sieci Gigantów Programowania może dołączyć każdy, choć w szczególności preferowane są osoby przedsiębiorcze, które oprócz wiedzy z zakresu programowania, znają przede wszystkim działanie lokalnego rynku edukacji i prowadzą już inne zajęcia dodatkowe. Szczegóły oferty franczyzowej Gigantów Programowania dostępne są na stronie https://www.giganciprogramowania.edu.pl/franczyza.

- Do naszej sieci franczyzowej dołączają różne osoby i o różnym doświadczeniu zawodowym. Często są to osoby związane z edukacją, ale też coraz częściej osoby, które pracowały wcześniej w korporacjach, które rozwijając działalność Gigantów i otwierając kolejne placówki, porzuciły pracę na etacie - przyznaje prezes spółki Radosław Kulesza.

Zobacz również
INTERNATIONAL CENTER OF EVENTS I PTAK WARSAW EXPO ŁĄCZĄ SIŁY
Jedną z najważniejszych zasad biznesu jest to, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. Właśnie dlatego z wielką radością…
Czytaj więcej>>
III edycja konkursu Franchising Awards!
Kolejna edycja targów FranczyzaExpo za nami. Już po raz 4. spotkaliśmy się na PGE Narodowym, aby ponownie wymienić doświadczenia dotyczące…
Czytaj więcej>>
INFORMACJE ORGANIZACYJNE- FranczyzaEXPO
5 marca ponownie spotkamy się na PGE Narodowym, aby porozmawiać o najlepszych franczyzach i poznać innowacyjne modele biznesowe. Poniżej komplet…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: