Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Franczyza dla studenta. Co wybrać na początku drogi zawodowej?
Franczyza dla studenta. Co wybrać na początku drogi zawodowej?

Czas studiów jest dla wielu okazją do zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych. Co jednak, jeśli od początku chce się być „na swoim”? Franczyza dla studenta. Co wybrać na start?

Studia to wyjątkowy czas. To dla wielu pierwszy powiew wolności, samodzielności i cenne chwile, gdzie nauka przeplata się z rozkwitem życia towarzyskiego. Niektórzy jednak wykorzystują je do tego, by rozpocząć swoją zawodową ścieżkę i to niekoniecznie od razu w docelowej profesji. Choć franczyza dla studenta nie wydaje się oczywistym pomysłem, jest kilka koncepcji, które mogą stanowić dobrą alternatywę dla standardowych studenckich prac.

Franczyza dla studenta – założenia

Wykorzystanie czasu studiów na pracę budzi jednoznaczne skojarzenia. Albo uczeń jest wyjątkowo ambitny i zdaje sobie sprawę z konkurencji na rynku, albo jest to konieczność. W przypadku tej drugiej największym ograniczeniem odnośnie do franczyzy są jej koszta. Jasne jest, że nie dotyczą one wyłącznie zakupu licencji, ale również comiesięcznych kwot, które trzeba wydawać na utrzymanie firmy. Większości studentów nie stać na duże inwestycje, więc im mniejszy wkład finansowy, tym lepiej.

Innym istotnym aspektem jest nieskomplikowany system. Dla zdecydowanej większości studentów własna franczyza będzie pierwszą bardziej zobowiązującą i odpowiedzialną pracą. Jeśli jest jakaś, która nie wymaga poznania najgłębszych tajników ekonomii i księgowości, i jest to nieskomplikowany model, to dlaczego nie skorzystać?

Ponadto, warto zwrócić uwagę na te rozwiązania, które pozwolą pogodzić pracę ze studiami. Zajęcia dzienne uniemożliwiają pracę w określonych przedziałach czasowych, natomiast zaoczne dają większe możliwości pracy w dni robocze. Najlepiej byłoby więc, gdyby zasady działania franczyzy były elastyczne.

A może usługi?

Jednym z najciekawszych konceptów nie wymagających wysokiego wkładu finansowego jest franczyza gastronomiczna-mobilna. W szczególności warto zwrócić uwagę na stoiska napędzanie siłą własnych mięśni, czyli te rowerowe. Fresh Bike specjalizuje się w sprzedaży lemoniad (ich koszt waha się od 6 do 13 złotych), natomiast Bike Cafe – kawy. Oba te modele wymagają niewielkiej inwestycji (kolejno około 2 tysięcy i do 5 tysięcy złotych) i pozwalają na dostosowanie rytmu pracy do właściciela. Dobrze sprawdzają się w weekendy w parkach czy basenach, ale także podczas eventów.

franczyza dla studenta

Handel

Tu dobrym rozwiązaniem dla bardziej przedsiębiorczych studentów jest sieć Żabka. Wymaga ona jedynie 5 tysięcy złotych inwestycji, jednak jest to rozwiązanie dla tych, którzy są gotowi zatrudnić dodatkowych pracowników. Student w pojedynkę nie jest w stanie poprowadzić sklepu, dzieląc to z zajęciami na uczelni.

Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest pakiet startowy, który otrzymuje każdy franczyzobiorca. Po dwóch rozmowach kwalifikacyjnych podpisuje on umowę i otrzymuje w pełni wyposażony sklep, szkolenia i pomoc logistyczną.

Stabilny rynek dostaw

Część studentów w wolnych chwilach pracuje jako dostawcy. Nie każdy z nich wie, że może to robić jako własny szef na wytyczonych przez siebie zasadach. Takie możliwości oferuje DeliGoo. Dzięki temu rozwiązaniu można nie tylko samemu zająć się dostawą, ale także zatrudniać dowolną liczbę kierowców. Niewielki kapitał na start, szkolenia, pomoc w rekrutacji pracowników i nauka kontroli nad rozwojem biznesu to tylko część z wsparcia, które może otrzymać franczyzobiorca.

Bogatą ofertę franczyzodawców poznasz podczas targów Franczyza EXPO, które odbędą się 6 marca 2021 w prestiżowej lokalizacji – na PGE Narodowym w Warszawie. Zapewniamy - tam nie będzie ludzi z przypadku. Zarejestruj się już dziś i znajdź biznes szyty na miarę! Więcej informacji znajdziesz również na stronie franczyzaexpo.pl.

Sprawdź nas także na Facebooku:

Franczyza EXPO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Złoty sponsor Franczyza EXPO

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

franczyza dla studenta
Zobacz również
Rodzaje franczyzy
Rodzaje franczyzy. Jaki format jest najkorzystniejszy?
Pierwszą decyzją, którą podejmuje franczyzobiorca, jest zainteresowanie się typami franczyzy i sprawdzenie, jaki jest najbardziej korzystny dla niego. Sprawdź rodzaje…
Czytaj więcej>>
Doradztwo franczyzowe
Doradztwo franczyzowe – kiedy należy skorzystać z pomocy?
Raz po raz na rynku pojawiają się nowe możliwości prowadzenia biznesu. Coraz więcej firm obiera skalujący model biznesowy, rozwijając sieć…
Czytaj więcej>>
Franczyza EXPO - kolejny raz połączyliśmy biznes
Za nami kolejna edycja Targów Franczyza EXPO! Już 3. raz spotkaliśmy się, aby rozmawiać o branży franczyzowej, nawiązać kontakty i…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: