O konkursie

Prowadzisz punkt franczyzowy? 

Chcesz dotrzeć do nowych franczyzobiorców oraz zwiększyć rozpoznawalność swojej sieci? 

Zgłoś swoją franczyzę do konkursu Franchising Awards 2019.

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji prestiżowego konkursu skierowanego do franczyzodawców i sieci franczyzowych.

Zaprezentuj swoją wyjątkowość w jednej z trzech kategorii: 

INNOWACJA ROKU, FRANCZYZA ROKU oraz DEBIUT ROKU

i zdobądź tytuł Rekomendowanej Franczyzy.

Dlaczego warto?

 • Wygrana w konkursie to potwierdzenie Twojej stabilności finansowej, wysokich standardów, wiarygodności i wartości oferty.
 • Wygrana buduje i wzmacnia pozytywny wizerunek, umacnia Twój przekaz i pomaga dotrzeć z nim do szerszej grupy odbiorców.
 • Nagrody pomagają też pozycjonować markę na rynku i w świadomości konsumentów.
 • Nagroda jest też skutecznym narzędziem promocyjnym, wspierającym działania PR-owe i marketingowe.
 • Zdobycie wyróżnienia wiąże się z jej odbiorem podczas targów, możliwością zaprezentowania się wśród najlepszych, zbudowania pozycji lidera i poznania czołowych firm w branży.
 • Twoja marka zyskuje na atrakcyjności dzięki prestiżowemu otoczeniu, a Ty możesz pozyskać wartościowe kontakty i wypromować się w biznesowym środowisku. Pojawiając się wśród najlepszych, stajesz się jednym z nich.
 • Nagrody są uhonorowaniem ciężkiej pracy i osiągnięć wszystkich pracowników, dlatego ich otrzymanie może podnieść ich satysfakcję z pracy i zwiększyć motywację. Dobrze zakomunikowana wygrana wewnątrz firmy sprawia, że zespół czuje się doceniony, dumny i zachęcony do dalszego wysiłku.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lutego 2019.

Głosowanie publiczności i jury rozpocznie się 25 lutego 2019

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 2 marca 2019 podczas tragów na PGE Narodowym.

Koszt zgłoszenia wynosi 499zł netto


Poznaj więcej powodów dla, których warto brać udział w konkursach branżowych

Organizatorem konkursu jest International Center of Events II

Wymagania konkursowe

Opis firmy - min. 450 znaków w tym:

 • Ilość placówek franczyzowych (i własnych jeśli posiada)
 • ilość placówek otwartych od stycznia 2018 do grudnia 2018 oraz równomierny rozwój
 • system szkoleniowy dla franczyzobiorców
 • wizerunek online (strona www, social media, ogólna promocja)
 • link do strony www i ewentualnie social media (LinkedIn, Facebook)

Dodatkowo proszę przesłać logo firmy w wysokiej rozdzielczości.

 

W zależności od wybranej kategorii proszę zawrzeć:

W kategorii Innowacje:

 1. innowacje wprowadzone w sieci franczyzowej

W kategorii Debiut Roku:

 1. ilość placówek założona od września 2017 do grudnia 2018
 2. wymagany wkład własny oraz warunki współpracy
 3. pomoc na starcie

W kategorii Franczyza Roku 2018:

 1. nagrody przyznane za działalność w roku 2018
 2. ogólny wizerunek franczyzodawcy
 3. wzrost ilość placówek względem poprzedniego roku

 

 

Formularz zgłoszeniowy
Uczestnicy konkursu
Aspect Nieruchomości - Ogólopolska sieć Biur

Kategoria: Debiut Roku

Opis: W okresie od września 2017 do grudnia 2018 otworzyliśmy 7 nowych placówek. Aktualnie nasza sieć liczy łącznie 17 placówek w tym 16 jest franczyzowych i 1 własna. Aspect Nieruchomości - Ogólnopolska sieć biur to koncept zakładający rozwój przez tworzenie sieci punktów obsługi klientów w branży nieruchomości na terenie całego kraju. Podstawową usługą, którą promujemy jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. 

Czytaj więcej>>
Bistro Krówka i Połówka

Kategoria: Debiut Roku

Opis: Istniejemy na rynku od 2016 roku, nasz pierwszy lokal powstał w Starachowicach – kiedy to trójka przyjaciół wpadła na pomysł połączenia Pubu i burgerowni. Mieliśmy spore doświadczenie, zapał i determinację.

Na początku było ciężko ale Nasz pomysł chwycił, przewyższając nasze wyobrażenie, a zadowolonych klientów wciąż przybywa. W momencie pisania tego artykułu, Krówka i Połówka w Starachowicach sprzedaje miesięcznie ponad 4000 burgerów.

Czytaj więcej>>
Deli Sandwich

Kategoria: Debiut Roku

Opis: Deli Sandwich to miejsce powstałe z pasji do dobrego jedzenia i pysznej kawy. Codziennie od rana wypiekamy dla Was chrupiące pieczywo i przygotowujemy lunche.

Przez cały dzień, znajdziecie u nas pełne pysznych składników kanapki, uwielbiane przez Was bajgle, tarty a także słodkie croissanty i drożdżówki.

Ilość lokali -6.  Ilość lokali otwartych od 09.2017 - 12.2018 - 6. Warunki współpracy do negocjacji.

Firma: Alaska Piotr Niemiec, marka Deli Sandwich

Czytaj więcej>>
Krowarzywa

Kategoria: Debiut Roku Opis: Krowarzywa to najbardziej rozpoznawalna wegańska marka w Polsce.

Działamy od 2013 roku. Od samego początku wzbudzaliśmy ogromne zainteresowanie klientów i mediów w Polsce i na świecie, a nasze restauracje co roku wygrywają w rankingach na najlepsze burgery, pokonując nawet te mięsne.

Nasi klienci to w większości osoby, które na co dzień jedzą mięso, a nasze produkty traktują jako zdrową i smaczną odmianę. Spotkać u nas można studentów i uczniów, pracowników firm, rodziców z dziećmi a także osoby starsze

Czytaj więcej>>
Willisch

Kategoria:Debiut Roku Opis: Pierwsza lodziarnia Willisch powstała w 1983r. w Wągrowcu. Od tego czas produkujemy rzemieślnicze lody, o niepowtarzalnym smaku. Lokalni dostawcy dostarczają nam swoje produkty, są one najwyższej jakości i tak według tradycyjnych receptur powstają nasze lody.

Nasze lodziarnie to nie tylko biznes, to przede wszystkim pasja i serce, które wkładamy w proces produkcji, to zaufane grono pracowników, niezmiennie od kilkunastu, kilkudziesięciu lat, to miejsce, to smak, to nasze życie.

Czytaj więcej>>
DIETdrive

Kategoria: Innowacja Roku

Opis: DIETdrive to innowacyjny system szybkiej realizacji zdrowych posiłków bez konieczności wychodzenia z samochodu.

DIETdrive to pierwszy w Polsce i Europie koncept wchodzący na rynek współpracy franczyzowej, realizujący indywidualnie zbilansowane posiłki bez konieczności oczekiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu dbamy o dwie najważniejsze wartości współczesnego konsumenta – zdrowie i czas.

Dzięki zamówieniu złożonemu przez naszą stronę www.dietdrive.pl realizujemy zdrowy, indywidualnie zbilansowany posiłek w okresie czasu pomiędzy zamówieniem złożonym przez Klienta na wspominanej stronie internetowej a jego dojazdem pod okno wydawcze DIETdrive. Strona www ułatwia również sposób płatności – odbywa się ona online.

Czytaj więcej>>
SUNBENEFIT

Kategoria: Innowacja Roku

Opis: Concept Store By Sunbenefit to najprężniej rozwijająca się sieć sklepów i punktów Ekspozycyjnych w Polsce oferująca produkty Energii Odnawialnej jak: Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Kotły elektryczne.

Energia odnawialna to najszybciej rozwijająca się gałąź gospodarki -  wejdź na pokład i płyń z prądem!

Czytaj więcej>>
Żabka Polska

Kategoria: Innowacja Roku

Opis: Żabka od wielu lat konsekwentnie polepsza i usprawnia swoją działalność w wielu obszarach. Jednym z takich obszarów jest praca franczyzobiorców, dla których została opracowana specjalna aplikacja mobilna – Frappka.

Jest to unikatowe na rynku narzędzie, które pozwoli efektywniej zarządzać sklepem poprzez m.in. monitorowanie na bieżąco wyników sprzedaży w placówkach, sprawdzanie terminów dostaw czy generowanie symulacji przychodów.

Aplikacja jest dedykowana wyłącznie dla franczyzobiorców sieci Żabki i ma być mobilnym centrum dowodzenia sklepem, dzięki któremu będzie możliwe kontrolowanie niemal wszystkich procesów i urządzeń.

Czytaj więcej>>
Brewa s.c.

Kategoria: Franczyza Roku

Opis: Pomagamy inwestorom obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie oraz uzyskać niezależność energetyczną poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

W 2018 roku rozpoczęliśmy budowanie sieci Partnerów Brewa. Obecnie mamy 8 stałych Partnerów pozyskanych w 2018 roku i organizujemy kolejne szkolenia dla nowych Partnerów.

Czytaj więcej>>
Hulajdusza Sp.z.o.o.Sp.k.

Kategoria: Franczyza Roku Opis: Firma Hulajdusza jako pierwsza w Polsce oferować będzie , franczyzę hulajnogi elektrycznych.

Hulajnogi elektryczne jak pokazuje dziś zachód Europy są najwygodniejszym i najszybszym transportem osobisty co, przekłada się na dużą skalę korzystania z urządzeń w dużych aglomeracjach jak i mniejszych miastach.

Nasza firma wprowadziła najważniejszą modyfikację w hulajnogach elektrycznych czyli wymienną baterię . Co oznacza ,że klienci nie mają ograniczeń ilościowych w danym mieście ponieważ na czas ładowania zabierana jest tylko wymienna bateria a hulajnoga z druga baterią dalej pozostaje w ruchu osobistego transportu .

Czytaj więcej>>
Lodolandia

Kategoria: Franczyza Roku

Opis: Lodolandia to największa i najszybciej rozwijająca się sieć franczyzowa w Polsce i lider branży. Pierwsze punkty Lodolandia powstały w 2013 roku. Założyciele spółki otworzyli najpierw 3 punkty sprzedaży Lodolandia.

W drugim miesiącu działalności otworzyli 5 kolejnych punktów.

Czytaj więcej>>
Metrohouse Franchise S.A.

Kategoria: Franczyza Roku

Opis: Metrohouse Franchise S.A. właścicielem największej w Polsce sieci biur nieruchomości. Jesteśmy obecni na polskim rynku nieruchomości od 2006 r.

Pod naszą marką działa ponad 70 biur nieruchomości i 500 doradców. Każdego roku obsługujemy kilka tysięcy transakcji na rynku nieruchomości.

Czytaj więcej>>
Mydlarnia u Franciszka

Kategoria: Franczyza Roku

Opis: Marka Mydlarnia u Franciszka jest jednym z liderów polskiego rynku franczyzowego.

Mydlarnia u Franciszka to sieć sklepów oferujących najwyższej jakości kosmetyki naturalne. Sklepy znajdują się w całej Polsce, w dużych miastach, przy tłocznych ulicach (m.in. Warszawa, Gdańsk), przy rynkach (Kraków, Katowice), w najpopularniejszych centrach handlowych, ale również w malowniczych miejscowościach urlopowych i uzdrowiskach (np. Kołobrzeg, Zakopane). Dwa punkty powstały również w Irlandii, w Dublinie i Galway.

Czytaj więcej>>
RE/MAX Polska

Kategoria: Franczyza Roku

Opis: 5 października 2018 r. podczas uroczystej Gali Polish Businesswomen Awards Ewa Dziedzic Dyrektor RE/MAX Polska odebrała nagrodę w kategorii „Lider wśród systemów franczyzowych w branży nieruchomości”.

RE/MAX to największa na świecie, międzynarodowa sieć biur nieruchomości założona ponad 45 lat temu. Dzisiaj RE/MAX to ponad 7900 biur, ponad 120 000 agentów obecnych w ponad 100 krajach na świecie.

Czytaj więcej>>
Restauracje Olimp

Kategoria: Franczyza Roku Opis: Restauracje Olimp to  największa w Polsce i najszybciej rozwijająca się sieć restauracji typu fast casual dining. Oferuje najpopularniejsze dania kuchni europejskiej z elementami kuchni świata. Przepisy  bazują na najlepszych sezonowych i lokalnych produktach.

Sieć Restauracji Olimp liczy obecnie 84 lokale (53 franczyzowe, 31 własnych) w całym kraju i stale się rozwija. W 2018 r. otwarto 15 nowych restauracji. Więcej na www.olimprest.pl, blogu www.kulinarnydoradca.pl oraz na facebook.com/restauracje.olimp

Czytaj więcej>>
Ślubna Pracownia

Kategoria: Franczyza Roku

Opis: Ślubna Pracownia Konsultanci Ślubni to grupa firm zrzeszająca certyfikowanych konsultantów ślubnych, działających pod wspólną marką. Obecnie działa 5 oddziałów: na Dolnym Śląsku, w Łodzi, Małopolsce, Mazowszu i Warmii i Mazurach. Organizujemy również wesela w Trójmieście i Poznaniu Jesteśmy jedną z pierwszych w Polsce profesjonalnych agencji ślubnych, działającą od 2006 r., która kieruje się Kodeksem Etycznym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych.

Mamy na swoim koncie ponad 250 zrealizowanych wesel, a nasze motto brzmi: "To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”.

Czytaj więcej>>
Willisch
Kategoria: Franczyza Roku

Opis: Pierwsza lodziarnia Willisch powstała w 1983r. w Wągrowcu. Od tego czas produkujemy rzemieślnicze lody, o niepowtarzalnym smaku. Lokalni dostawcy dostarczają nam swoje produkty, są one najwyższej jakości i tak według tradycyjnych receptur powstają nasze lody.

Nasze lodziarnie to nie tylko biznes, to przede wszystkim pasja i serce, które wkładamy w proces produkcji, to zaufane grono pracowników, niezmiennie od kilkunastu, kilkudziesięciu lat, to miejsce, to smak, to nasze życie.

Czytaj więcej>>
Jury
Grzegorz Turniak

Grzegorz Turniak - niestrudzony orędownik wartościowych idei:

 • networkingu,
 • minglingu,
 • zarządzania talentami i karierą,

Inspirujący mówca, mentor.  Niestrudzony orędownik i pasjonat idei networkingu. Mingling maven – poprowadził ponad 1300 sesji networkingowych dla przeszło 130.000 uczestników.

W lutym 2006 wprowadził na rynek krajowy firmę BNI Polska. Obecnie jest prezesem spółki szkoleniowo-doradczej Akademia Rekomendacji.

Poprzednio: Prezes Jobpilot Polska; HR Sector Sales Manager – SAP Polska; Managing Director – Neumann Management Institute; Dyrektor Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania.

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Certyfikowany konsultant OD (OD Institute Ohio). Nauczyciel przedsiębiorczości (Babson College).

Certyfikowany coach ICC (International Coaching Community). W latach 2003 członek Zarządu PSZK. Od 2006 Prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce.

Jest współautorem książek: “Alchemia Kariery” (z J. Santorskim), “Profesjonalny networking. Kontakty, które procentują” (zR.Wendtem), “Praktyczny poradnik networkingu” (z W. Antosiewiczem)," Zanurz się w błękitnym oceanie. Jak networking wspiera  rozwój firm" (  z K.Rumianowskim ), "Nigdy nie stój sam" i z Agatą Dynoch "Nigdy nie stój sama"

Piotr Sosiński

Prawnik, międzynarodowy trener i partner biznesowy Facet5 Global, na codzień współpracujący z UK i Australią. Wyłączny dystrybutor w Polsce systemu badania osobowości biznesowej Facet5, posiadający ponad 12 letnie doświadczenie w sprzedaży międzynarodowych usług przeznaczonych dla HR.

Pracuje z przedstawicielami różnych kultur i narodowości z 42 krajów posługujących się̨ na codzień 44 językami na 6 kontynentach. W ciągu ostatnich 12 lat pracy w Polsce przyczynił się do wykonania ponad 8500 badań Facet5. Od 2008 roku jest międzynarodowym trenerem Facet5. Piotr posiada uprawnienia do przeprowadzania szkoleń́ certyfikacyjnych w zakresie wszystkich modułów systemu Facet5, w tym do prowadzenia warsztatów akredytacyjnych Facet5 oraz warsztatów Spotlight Facet5, Audition i Backdrop Facet5, SLR Facet5 oraz warsztatów TeamScape Facet5.

Jego rodzina profilowa Facet5 to przedsiębiorca. Piotr pomaga ludziom biznesu osiągać́ zaplanowane cele przez dostarczanie skutecznych narzędzi biznesowych. Pracuje m. in. z zarządami firm, średnią̨ i wyższą̨ kadrą menedżerską, przedsiębiorcami, ale także z konsultantami zaczynającymi od zera. Uwielbia dobrą kawę̨, prawdziwe Gelato, irlandzkiego Jamesona, odwiedził blisko 20 krajów.

Jego wizją jest dostarczenie światu narzędzi pozwalających na wykreowanie skutecznej zmiany w biznesie i życiu osobistym.

Katarzyna Bogoryja-Zakrzewska
Marketing Manager targów Franczyza Expo. Od 5 lat przygotowuje kompleksowe strategie marketingowe, wykonuje kreacje graficzne, tworzy kampanie online. Z wykształcenia i pasji marketingowiec. Bawi się promocją, testuje, analizuje i kreuje. Lubi nieszablonowe rozwiązania i dyskusję o tym jak funkcjonuje reklama w internecie. Tworzy również strony internetowe a wolnych chwilach czyta niemieckie kryminały. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W IC Events odpowiada za całościowy marketing targów Franczyza Expo, Outsourcing Expo i Konferencji Fitness PEI. Prywatnie pasjonatka żeglarstwa i sportów wodnych. Dowiedz się więcej
Krzysztof Brola

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, ekspert w zakresie negocjacji i obsługi prawnej biznesu.

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej małych i średnich firm. Zarządza renomowaną Kancelarią Prawną K.BROLA i WSPÓLNICY w Warszawie specjalizującą się w obsłudze prawnej biznesu, wierzytelności i transakcji na rynku nieruchomości.

Jego motto: „Skuteczność i Zaufanie” oddaje najważniejsze wartości, jakimi kieruje się w pracy zawodowej – działa szybko, skutecznie i dyskretnie.

Dowiedz się więcej

Wojciech Szramowski

Związany z branżą mediów od 30 lat. Rozpoczynał pracę jako handlowiec, następnie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej w dziale sprzedaży Polskapresse. Wiele lat pracował jako prezes zarządu Wydawnictwa Pomorskiego i następnie szef przekształceń cyfrowych Polskiego Wydawnictwa Rolniczego w Poznaniu.

Obecnie wydawca portali internetowych: 4biznes.eu oraz dobrepomyslynabiznes.pl, ten ostatni portal łączy franczyzobiorców z franczyzodawcami, i jest jednym z wiodących serwisów internetowych w sektorze franczyzy.

Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia MBA w Akademii Koźmińskiego. Jest posiadaczem certyfikat PRINCE 2.

Publiczność

Głosowanie publiczności rozpocznie się w piątek o godzinie 00:00:01 i potrwa do soboty (02.03), do godziny 14.00

Głosowanie odbędzie się przez aplikację mobilną

Regulamin
Do targów pozostało: