Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Doradztwo franczyzowe – kiedy należy skorzystać z pomocy?
Doradztwo franczyzowe – kiedy należy skorzystać z pomocy?

Raz po raz na rynku pojawiają się nowe możliwości prowadzenia biznesu. Coraz więcej firm obiera skalujący model biznesowy, rozwijając sieć o franczyzę. W tym gąszczu ofert warto więc zdać się na ekspertów, którzy pomogą wybrać odpowiednią opcję. Do tego właśnie służy doradztwo franczyzowe.

Z miesiąca na miesiąc powiększa się oferta franczyzodawców. Niegdyś popularnymi rozwiązaniami były franczyzy sklepowe. Dziś można je znaleźć w praktycznie każdym sektorze gospodarki. W ramach franczyzy można podpisać umowę na prowadzenie siłowni, banku, placu zabaw dla dzieci, punktu gastronomicznego, a nawet placówek szkół języków obcych. Jak więc wybrać tę, która najbardziej odpowiada zarówno zapotrzebowaniu, jak i możliwościom? Na te pytania odpowiadają specjaliści, dla których doradztwo franczyzowe jest chlebem powszednim.

MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA A COVID-19 [RAPORT]

Doradztwo franczyzowe. Na czym polega?

Doradztwo franczyzowe nie jest jednak wyłącznie przebieraniem w ofertach dostępnych na rynku tak, aby przyszły franczyzobiorca otrzymał doskonale dopasowaną ofertę. To również szereg innych czynności, przez które bezpiecznie przeprowadza specjalista. Czynności, o których nie zawsze myśli się na pierwszym planie, i które niekiedy umykają przy podpisywaniu umowy, a brak ich respektowania grozić może finansowymi lub prawnymi konsekwencjami.

Co może zaoferować doradca franczyzowy? Przede wszystkim negocjacje z franczyzodawcą. Do jego obowiązków należy wsparcie prawne w zakresie tworzenia i wykonywania kontraktów. Jednocześnie pod opiekę bierze kwestie regulacji kwestii korzystania ze znaków towarowych i innych oznaczeń sieci. Pomaga tworzyć zapisy o wyłączności choćby w kontekście terytorialnym dla franczyzy. Bardzo istotną zaletą prowadzenia spraw biznesowych przez doradcę jest również regulacja kwestii opłat – franczyzowych, marketingowych, za wynajem lokali.

Kolejnym ważnym obowiązkiem tego typu specjalisty jest opiniowanie ryzyka związanego z podpisaniem umowy z danym franczyzodawcą. Wskaże on ile możne zyskać, a ile w najgorszym scenariuszu stracić. Co więcej, taki doradca zostaje z franczyzobiorcą. Monitoruje on respektowane poszczególnych podpunktów umów i jednocześnie ma obowiązek pomóc w momencie, gdy druga strona nie wywiązuje się z postanowień.

Doradztwo franczyzowe. Dla kogo jest?

Doradztwo franczyzowe jest najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą poświęcić wiele czasu na analizę zawieranych umów czy wyszukiwanie najlepszych dla siebie opcji biznesowych. To oddanie wielogodzinnego obowiązku w ręce osoby z doświadczeniem, która przeprowadzi przyszłego franczyzobiorcę przez zawiłości kontraktowe.

Takie osoby spotkasz podczas IV edycji Franczyza EXPO, która odbędzie się 5 marca 2022 roku w Warszawie. To okazja do spotkania 150 przedstawicieli franczyz z różnych obszarów biznesu i 2000 przedsiębiorców gotowych na inwestycje!

Franczyza EXPO
5 marca 2022, Warszawa

Więcej informacji na www.franczyzaexpo.pl

Sprawdź nas także na Facebooku:

Facebook Franczyza EXPO

Złotym sponsorem eventu jest Xtreme Fitness Gyms. Srebrnymi Carrefour Express oraz Zdrowa Krowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Franczyza dla studentów

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

Doradztwo franczyzowe
Zobacz również
Rodzaje franczyzy
Rodzaje franczyzy. Jaki format jest najkorzystniejszy?
Pierwszą decyzją, którą podejmuje franczyzobiorca, jest zainteresowanie się typami franczyzy i sprawdzenie, jaki jest najbardziej korzystny dla niego. Sprawdź rodzaje…
Czytaj więcej>>
Franczyza EXPO - kolejny raz połączyliśmy biznes
Za nami kolejna edycja Targów Franczyza EXPO! Już 3. raz spotkaliśmy się, aby rozmawiać o branży franczyzowej, nawiązać kontakty i…
Czytaj więcej>>
biznes
Znajdź idealny biznes dla siebie! Franczyza EXPO już 4 września
Już w tę sobotę, 4 września od 10:00 do 17:00. Jeden dzień, by zmienić przyszłość biznesu. Franczyza EXPO to najważniejszy…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: