Ściśle ograniczona pula biletów! Kup teraz w niższej cenie! KUP BILET
Aktualności » Doradztwo franczyzowe – kiedy należy skorzystać z pomocy?
Doradztwo franczyzowe – kiedy należy skorzystać z pomocy?

Raz po raz na rynku pojawiają się nowe możliwości prowadzenia biznesu. Coraz więcej firm obiera skalujący model biznesowy, rozwijając sieć o franczyzę. W tym gąszczu ofert warto więc zdać się na ekspertów, którzy pomogą wybrać odpowiednią opcję. Do tego właśnie służy doradztwo franczyzowe.

Z miesiąca na miesiąc powiększa się oferta franczyzodawców. Niegdyś popularnymi rozwiązaniami były franczyzy sklepowe. Dziś można je znaleźć w praktycznie każdym sektorze gospodarki. W ramach franczyzy można podpisać umowę na prowadzenie siłowni, banku, placu zabaw dla dzieci, punktu gastronomicznego, a nawet placówek szkół języków obcych. Jak więc wybrać tę, która najbardziej odpowiada zarówno zapotrzebowaniu, jak i możliwościom? Na te pytania odpowiadają specjaliści, dla których doradztwo franczyzowe jest chlebem powszednim.

MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA A COVID-19 [RAPORT]

Doradztwo franczyzowe. Na czym polega?

Doradztwo franczyzowe nie jest jednak wyłącznie przebieraniem w ofertach dostępnych na rynku tak, aby przyszły franczyzobiorca otrzymał doskonale dopasowaną ofertę. To również szereg innych czynności, przez które bezpiecznie przeprowadza specjalista. Czynności, o których nie zawsze myśli się na pierwszym planie, i które niekiedy umykają przy podpisywaniu umowy, a brak ich respektowania grozić może finansowymi lub prawnymi konsekwencjami.

Co może zaoferować doradca franczyzowy? Przede wszystkim negocjacje z franczyzodawcą. Do jego obowiązków należy wsparcie prawne w zakresie tworzenia i wykonywania kontraktów. Jednocześnie pod opiekę bierze kwestie regulacji kwestii korzystania ze znaków towarowych i innych oznaczeń sieci. Pomaga tworzyć zapisy o wyłączności choćby w kontekście terytorialnym dla franczyzy. Bardzo istotną zaletą prowadzenia spraw biznesowych przez doradcę jest również regulacja kwestii opłat – franczyzowych, marketingowych, za wynajem lokali.

Kolejnym ważnym obowiązkiem tego typu specjalisty jest opiniowanie ryzyka związanego z podpisaniem umowy z danym franczyzodawcą. Wskaże on ile możne zyskać, a ile w najgorszym scenariuszu stracić. Co więcej, taki doradca zostaje z franczyzobiorcą. Monitoruje on respektowane poszczególnych podpunktów umów i jednocześnie ma obowiązek pomóc w momencie, gdy druga strona nie wywiązuje się z postanowień.

Doradztwo franczyzowe. Dla kogo jest?

Doradztwo franczyzowe jest najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą poświęcić wiele czasu na analizę zawieranych umów czy wyszukiwanie najlepszych dla siebie opcji biznesowych. To oddanie wielogodzinnego obowiązku w ręce osoby z doświadczeniem, która przeprowadzi przyszłego franczyzobiorcę przez zawiłości kontraktowe.

Takie osoby spotkasz podczas IV edycji Franczyza EXPO, która odbędzie się 5 marca 2022 roku w Warszawie. To okazja do spotkania 150 przedstawicieli franczyz z różnych obszarów biznesu i 2000 przedsiębiorców gotowych na inwestycje!

V edycja Franczyza EXPO

V edycja Franczyza EXPO stawia na rozwój. Przypomnijmy, że każda odsłona wydarzenia cieszyła się odwiedzinami 2500 przedsiębiorców, którzy mogli zaznajomić się z ofertami ponad 80 franczyz z Polski i zagranicy z różnych dziedzin (między innymi gastronomii, telekomunikacji, nieruchomości, sportu czy usług). Kolejna edycja będzie jeszcze bardziej imponująca.

Franczyza EXPO

16-17 września 2022

PTAK Warsaw EXPO, Nadarzyn

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z agendą wydarzenia.

Więcej szczegółów na franczyzaexpo.pl

Sprawdź nas także na Facebooku:

Facebook Franczyza EXPO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Franczyza dla studentów

CZYTAJ TAKŻE:

Dołącz do liderów franczyzy

Franczyza Expo Team

Doradztwo franczyzowe
Zobacz również
Bezpieczna franczyza
Bezpieczna franczyza to pewne zarobki. Mamy ją dla ciebie
Bezpieczna franczyza to najlepsze możliwe rozwiązanie biznesowe. Plan działania jest znany, a zyski pewne. Takie rozwiązania można znaleźć podczas Franczyza…
Czytaj więcej>>
Franczyza bez wkładu własnego
Franczyza bez wkładu własnego – czy to możliwe?
Okazuje się, że tak. Można bowiem skorzystać z opcji franczyzy, w której koszt opłaty licencyjnej wynosi - 0 zł lub…symboliczną…
Czytaj więcej>>
Franczyza do 5 tysięcy złotych
Franczyza do 5 tysięcy złotych. Biznes, na który stać każdego
Rynek franczyz się rozwija. To, co jeszcze nie tak dawno wydawało się rozwiązaniem dla osób dysponujących dużym wkładem własnym, dziś…
Czytaj więcej>>
Do targów pozostało: